Drogowe zamieszanieCiekawostki i sensacje dotyczące ruchu drogowego w Szczecinie, a także pomocne informacje dla kierowców, polecane warsztaty, myjnie, podjazdy.

O mnie

Cześć, nazywam się Grzesiek i pracuję w branży IT. W Szczecinie. Nie ma moja praca większego związku z ruchem drogowym i jazdą samochodem, poza tym, że korzystam z samochodu aby dostać się do pracy i wrócić do domu, oraz tym, że z okna mojego biura mam piękny widok na Szczecin. Lubię dobrze zjeść, napić się, pograć na konsoli i stworzyć coś fajnego z córką. Lubię sprzeczać się z żoną, chociaż jak pewnie wiecie i tak nie mam racji.

Auto jest moim środkiem lokomocji, ulubionym, po pociągu i rowerze miejskim i wydaje mi się, że korzystam z niego sporo jak prostego obywatela przystało. Autem przemieszczam się także w różne miejsca aby po prostu odpocząć od niego, albo od pracy. Chociaż tą zabieram ze sobą. Nie ukrywajmy, jazda samochodem sprawia mi dużo przyjemności tak jak i prowadzenie dyskusji na temat przepisów ruchu drogowego, z czego część Was pewnie zdążyła mnie już poznać, chociażby czytając posty w serwisie Facebook, na grupach Szczecin oraz Suszą! Szczecin czy Ruch drogowy Szczecin.

Moimi ulubionymi miejscami spotkań z innymi kierowcami są przede wszystkim ronda, rozbudowane skrzyżowania oraz parkingi miejskie, naziemne, podziemne i prywatne. Na rondach szukam okazji do sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności, jak i umiejętności innych kierowców, przy ich pokonywaniu. Na parkingach sprawdzam, czy naprawdę w naszym mieście brakuje miejsc do parkowania.

Brzmi, jakbym dopiero się uczył? Nic bardziej mylnego. Prawo jazdy mam od 2004 roku co na chwilę obecną daje mi 12 lat ciągłej jazdy i doskonalenia jej technik. Nie ukrywam, zdobyłem w życiu kilka punktów karnych, zapłaciłem kilka mandatów, ale wszystko to tylko i wyłącznie za prędkość. Sporo umiem, ale droga pokazuje, że ciągle zbyt mało. Kierowcy potrafią zaskakiwać, a miejsc parkingowych w mieście nie przybywa, a szczególnie jest ich niewiele, gdy inni zajmują po dwa.

Po co ten blog? Aby pokazać Wam że jazda samochodem jest przyjemnością, nawet jeśli panujące na drodze warunki temu nie sprzyjają. Chcę także pokazać jasną stronę jazdy po Szczecinie. Nie walczę z żadnym system, nie chcę nic udowadniać, nie chcę też nikogo na siłę przekonywać do swoich racji. Chcę podzielić się z Wami swoim zdaniem… Zapraszam!

Facebook Comments
Rating: 5.0, from 1 vote.
Please wait...