Drogowe zamieszanieCiekawostki i sensacje dotyczące ruchu drogowego w Szczecinie, a także pomocne informacje dla kierowców, polecane warsztaty, myjnie, podjazdy.

Natężenie ruchu drogowego

Natężenie ruchu drogowego w Szczecinie, możemy sprawdzić na kilka sposobów. Warto przy tym pamiętać, że samo natężenie ruchu, nie zawsze od razu mówi o tym że w danym miejscu zastaniemy typowy korek. Musimy jednak mieć na uwadze, że przejazd ulicami oznaczonymi wysokim natężeniem ruchu, może być mniej płynny niż zwykle.

Wysokie natężenie ruchu w Szczecinie zazwyczaj pojawia się w godzinach porannych 7-8, oraz popołudniowych 15-17.

Dla przykładu, często zakorkowanym miejscem jest wjazd do miasta przez Most Długi. Utrudnienia wynikają z sygnalizacji świetlnej. I chociaż spory ruch może nas zniechęcić, to przejazd do świateł, np. od wysokości Trasy Zamkowej na Energetyków, nie trwa zwykle dłużej jak kilka minut.

Typowym miejscem spowolnienia ruchu jest także ulica Batalionów Chłopskich/Granitowa od ronda w Zdrojach do skrzyżowania z ul. Poznańską w Podjuchach. Zatory drogowe powstają tu przede wszystkim przez 2 blisko zlokalizowane skrzyżowania, a więc skrzyżowanie z ul. Poznańską oraz drugie z ul. Marmurową (wjazd na autostradę). Przejazd w obu kierunkach do i z miasta, nie trwa tu zwykle dłużej jak kilka minut do 10 maksymalnie.

Natężenie ruchu drogowego możecie sprawdzić m.in. na stronach:

W ostatnim przypadku, Google Maps, pamiętajcie aby z menu po lewej stronie (3 poziome paski) wybrać opcję: Natężenie ruchu.

Na ile obserwuję wszystkie 3 witryny dosyć regularnie, zwykle zbierając się do domu po zakończeniu pracy, mogę stwierdzić, że system UMTS mówi nam najmniej. NaviExpert poza obrazem natężenia ruchu, informuje dodatkowo o ważnych wydarzeniach na drodze. Google Maps jest za to po prostu najpopularniejsze i zwykle domyślnie dostępne w większości telefonów. Mapa Targeo… nie korzystałem, ale pojawiające się reklamy skutecznie mnie zniechęciły już na starcie.

Warto pamiętać, że system UTMS w Szczecinie dysponuje także kamerami, które pokazują na bieżąco podgląd sytuacji na drodze. To bardzo przydatna opcja. Szkoda jednak że kamer jest tak mało.

Facebook Comments
Rating: 2.0, from 4 votes.
Please wait...