Drogowe zamieszanieCiekawostki i sensacje dotyczące ruchu drogowego w Szczecinie, a także pomocne informacje dla kierowców, polecane warsztaty, myjnie, podjazdy.

Jak planować urlop 2017 – 3 dni urlopu, 10 dni wolnego!

Może wpis mało motoryzacyjny, ale o czym by nie była strona, zawsze warto przypomnieć o tym co dobre i przydatne, także wtedy kiedy lubicie spędzać wakacje w podróży samochodem.

W dzisiejszym wpisie: jak się nachapać urlopu i wykiwać szefa 🙂 czyli 10 dniowy urlop w 3 dni.

Im dłużej żyję, tym więcej wiem o przysługujących mi prawach, a także tym, że biorąc 16 dni urlopu, tak naprawdę zużywam tylko 10, reszta to wolne weekendy. Ale im dłużej żyję tym częściej siadam do kalendarza świąt, sprawdzając gdzie wepchnąć kilka dni urlopu, aby z 3 dni zrobić sobie 10 dni bez pracy. Myślicie że to mało? To sprawdźcie, czy oprócz urlopu Wasz pracodawca nie zwraca (a jeśli tak to kiedy) wolnych dni, jeśli np. święto (wolne od pracy) wypada w weekend.

  • Kwiecień – święta wypadają w tym roku 16 i 17 kwietnia. Niektórzy za 16 dostaną zwrot wolnego, ale kto nie ma tyle szczęścia może od 15 do 17 po świętować bez wybierania urlopu. Możemy też złapać 4 dni urlopu i mieć łącznie 9 dni wolnego (od 15 do 23 kwietnia).
  • Maj – cała zabawa zaczyna się w maju, kiedy wypada długi weekend. Mamy tu dwie opcje zaplanowania urlopu: wybrać jeden dzień na 2 maja i bawić się 5 dni (od 29 kwietnia do 3 maja), albo wybrać 3 dni urlopu i bawić się 9 dni od 29 kwietnia do 7 maja.

  •  Czerwiec: święto wypada w niedzielę 4 czerwca, co analogicznie jak wcześniej da niektórym możliwość odebrania wolnego w inny dzień. Jeśli jednak nie mamy takiej opcji znów możemy zaplanować wolne w dwóch opcjach: wybrać 1 dzień urlopu i bawić się 4 (od 15 do 18 czerwca) lub wybrać 4 dni wolnego i bawić się 9 dni (od 10 do 18 kwietnia).

  • Sierpień: święto wypada 15 sierpnia i znów: wybieramy 1 dzień urlopu bawiąc się 4 dni (od 12 do 15 sierpnia) lub wybierając 4 dni urlopu i bawiąc się 9 dni (od 12 do 20 sierpnia)

  • Listopad: święto wypada 1 listopada, więc: wybieramy 2 dni urlopu z października lub listopada i w zamian mamy 5 dni zabawy (od 28 października do 1 listopada lub od 1 do 5 listopada) albo wybieramy 4 dni urlopu i mamy 9 dni wolnego (od 28 października do 5 listopada).
  • Grudzień: święta wypadają 25 i 26 co łącząc z 3 dniami urlopu po świętach, daje nam 10 dni wolnego (wracamy do pracy 2 stycznia).

Wniosek, w wersji skromnej, zużyjemy 8 dni urlopu, zyskując łącznie 28 dni wolnego (w tym weekendy). Idealna wersja jeśli ktoś lubi szybkie i krótkie wypady.

W wersji ambitnej, wykorzystamy 22 dni urlopu i zyskamy łącznie 55 dni urlopu ale tu spokojnie możemy planować wakacyjne wojaże, wczasy i wypady rodzinne na kilka dni.

Warto zwrócić uwagę że w obu wariantach nadal zostaje nam 10 dni (minimum) aby zrealizować Urlop pod gruszą, a więc 14 dniowy urlop (2 tygodnie, w praktyce 16 dni) który często gęsto pracodawca nam finansuje w ramach świadczeń socjalnych. No i zostaje nam kilka dni na urlop na żądanie lub w przypadku wersji skromnej sporo dni na zaplanowanie jeszcze jednego, dużego, 2 tygodniowego urlopu.

O czym warto pamiętać: nie my jedni korzystamy z takiego kalendarza więc trzeba się liczyć ze sporym ruchem na drogach, nie mniej, np. w przypadku majówki, z  większym prawdopodobieństwem większość zdecyduje się na 5 dniowy urlop niż od razu 9 dni, co oznacza że tak czy inaczej na drogach będzie mniejszy ruch (gdy będziemy wracali w niedzielę).

W przypadku urlopu sierpniowego, warto 1 dzień wolnego wkleić w dłuższy urlop. Zysk niewielki, ale zawsze ten 1 dzień można wykorzystać gdzieś indziej, np. na majówkę.

Nie bójcie się jechać nad morze pod koniec sierpnia czy na początku września, w nocy wprawdzie trzeba liczyć się z koniecznością noszenia bluzy, ale jak pokazały ostatnie sezony, w dzień można uprawiać w pełni legalny plażing, grzejąc się w 40 stopniach na nieco wyludnionej plaży. Woda jest jeszcze cieplejsza niż w sezonie.

Dla wszystkich zmotoryzowanych, pragnących spokoju ale i dostępu do baru, stołówki, smażalni, plaży, z dobrym miejscem wypadowym na wycieczki oraz wszystkich z dziećmi, którzy boją się że ich pociechy się wynudzą, polecam Camping Tramp w Świętoujściu. Znajdziecie tu wszystko o czym pisałem + animacje dla dzieci (codziennie) i ogromny plac zabaw. Plaża za płotem, sklep na ośrodku lub kawałek dalej. I co ważniejsze, nikt Wam do gara (ani do szklanki) zaglądał nie będzie. Polecam i pozdrawiam. Szerokości!

Jak zaplanować urlop 2017?
Kalendarz świąt 2017
Urlop 2017
Wakacje 2017
Ile dni wolnego mi przysługuje?

Facebook Comments
No votes yet.
Please wait...

Tags: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *